O nás

Jsme mateřská škola – Pod Lipou, se sídlem v Hořicích, zřizovatelem je město Hořice. Budova naší školy je v městském sídlišti blízko centra.postavená v roce 1979. Prostory jsou zde světlé, slunné, prostorné, byly projektovány výhradně pro potřeby dětí – po stránce pedagogické, zdravotní, hygienické i estetické. Okolo budovy je prostorná zahrada s průlezkami,trampolínou,houpačkami, pískovišti, domečky,dopravním hřištěm,.. k celoročnímu využití.

Jsme dvoutřídní mateřská škola, rodinného typu – děti z obou tříd se dobře znají ,mají mezi sebou pěkné vztahy, společně prožívají všechny aktivity, vzájemně si pomáhají. V 1. třídě SLUNÍČKA jsou děti 3 – 5 leté, ve 2. třídě VČELIČEK 5 – 7 leté. V každé třídě máme 26 dětí.

V přízemí budovy je kuchyň a jídelna, kde obědvají obě třídy,kancelář vedoucí kuchyně,hala a sklady.V patrech jsou umístěny třídy a herny, které slouží i k odpolednímu odpočinku, umývárny, šatny, kabinety, ředitelna.

Připravujeme dětem vhodnou skladbu jídelníčku s prvky zdravé výživy, ke každému jídlu dostatek ovoce a zeleniny, po celý den je zajištěn pitný režim.

Dětem se věnují paní učitelky, asistentky, kuchařky, školnice a uklízečka

ředitelkaJitka Kočovávedoucí kuchařkaVeronika Chmatilová
učitelkyLenka PalmovákuchařkaIvana Šubrtová
Monika StudenáškolniceIrena Karešová
Aneta KučerováuklízečkaPetra Nosková
Dáša Dušková
asistent pedagogaLenka Kleandrová
školní asistentDáša Dušková

Provoz mateřské školy je od 6,15 – 16,15 hodin.

Děti jsou přijímány do mateřské školy v době zápisu / začátkem května/ na základě přihlášky/. O zařazení dítěte do MŠ rozhoduje ředitelka školy dle stanovených kritérií do třiceti dnů od podání přihlášky.