01.03.2018 00:00

INFORMACE O NAŠÍ ŠKOLE

Informace o nás

Jsme mateřská škola -  Pod Lipou, se sídlem v Hořicích, zřizovatelem je město Hořice. Budova naší školy je v městském sídlišti blízko centra.postavená v roce 1979. Prostory jsou  zde světlé, slunné, prostorné, byly projektovány výhradně pro potřeby dětí - po stránce pedagogické, zdravotní, hygienické i estetické. Okolo budovy je prostorná zahrada s průlezkami,trampolínou,houpačkami, pískovišti, domečky,dopravním hřištěm,.. k celoročnímu využití.

Jsme dvoutřídní mateřská škola,rodinného typu - děti z obou tříd se dobře znají,mají mezi sebou pěkné vztahy, společně prožívají všechny aktivity, vzájemně si pomáhají. V 1. třídě SLUNÍČKA jsou děti 3 - 5 leté, ve 2. třídě VČELIČEK 5 - 7 leté. V každé třídě máme 28 dětí.

V přízemí budovy je kuchyň a jídelna, kde obědvají obě třídy,kancelář vedoucí kuchyně,hala a sklady.V patrech jsou umístěny třídy a herny, které slouží i k odpolednímu odpočinku, umývárny, šatny, kabinety, ředitelna.

Připravujeme dětem vhodnou skladbu jídelníčku s prvky zdravé výživy,ke každému jídlu dostatek ovoce a zeleniny,po celý den je zajištěn pitný režim.

Dětem se věnují 4 paní učitelky:            2 paní kuchařky,školnice a p. uklízečka:

ředitelka          Jitka Kočová                              Alice Žabokrtská

učitelky           Věra Blažková                            Ivana Šubrtová

Alena Samková                           Jitka Elcnerová

Irena Hlavatá                               Irena Karešová

Provoz mateřské školy je od   6,30 - 16,00  hodin.

Děti jsou přijímány do mateřské školy v době zápisu  / začátkem května/ na základě přihlášky. O zařazení dítěte do MŠ rozhoduje ředitelka školy dle stanovených kritérií do třiceti dnů od podání přihlášky.